Futsal

Futsal | 27-06-18

Plebiscyt Futsal Ekstraklasy

W sezonie „ogórkowym” również zbieramy laury.

Do minionego sezonu w ekstraklasie futsalu, będziemy wracać zapewne nie raz. Nie tylko w ciągu najbliższych miesięcy, ale również w latach przyszłych. Taki wyczyn jakiego dokonała nasza drużyna nie zdarza się bowiem często. Tym bardziej nam miło, że nasi przedstawiciele docenieni zostali przez tych, którzy na co dzień są naszymi ligowymi konkurentami. Jak co roku ogłoszono wyniki Plebiscytu ekstraklasy futsalu – to już jego ósma edycja, a wśród laureatów liczne grono „rekordzistów”.

Na początek ten, który na boisku może zbyt dużo zdrowia nie zostawił, ale bez którego nie byłoby tych sukcesów i Rekordu w ogóle. Osobowością sezonu, zdaniem przedstwicieli klubów ekstraklasy, został prezes naszego klubu Janusz Szymura.

W najbardziej ogólnej ale i najbardziej prestiżowej kategorii, w której wybierano najlepszego zawodnika, wyraźne zwycięstwo Pawła Budniaka. Przypomnijmy, że we własnym, drużynowym gronie, popularny "Magic" również uznany został MVP sezonu 2017/2018. Jak ważna jest w futsalu pozycja bramkarza, nikomu tłumaczyć nie trzeba. Jeżeli więc, zdaniem konkurentów, mamy dwóch najlepszych fachowców na tej pozycji wkraju, to nie mamy się czym martwić. W tej kategorii zwycięstwo Bartłomieja Nawrata przed Michałem Kałużą. Tym razem triumf bardziej doświadczonego z naszych golkiperów, a temu duetowi zaufał także przy ostatnich powołaniach trener reprezentacji Polski Błażej Korczyński.

Michał Kałuża też jest „wygrany” – został bowiem, olbrzymią przewagą głosów nad konkurencją, wybrany najlepszym młodzieżowcem sezonu 2017/2018. Drugie miejsce w tej kategorii przypadło Kamilowi Surmiakowi, przed którym spore wyzwanie na najbliższy sezon – dogonić klubowego kolegę. Trzecie i czwarte miejsce w ligowej tabeli strzelców ale w plebiscycie, odpowiednio pierwsze i drugie w kategorii najlepszy obcokrajowiec, także dla naszych zawodników – Michal Seidler przed Oleksandrem Bondarem. Ten pierwszy tego sukcesu na razie nie powtórzy, wypożyczony został do Sparty Praga, na popularnego "Sanię" liczymy także w najbliższym sezonie.

Sukcesy na boisku to kompilacja umiejętności poszczególnych zawodników i całorocznej pracy sztabu szkoleniowego. A na czele sztabu – trener Andrzej Szłapa, wybrany najlepszym trenerem, wśród tych pracujących w ekstraklasie. Drugi z rzędu tytuł mistrzowski, trzy zdobyte trofea w minionym sezonie, bez fałszywej skromności musimy przyznać, że trudno było znaleźć konkurenta dla naszego szkoleniowca.

W sześciu na dziewięć kategorii zwycięstwo „rekordzistów”, w tej siódmej nie mieliśmy szans, gdyż nie wystawiliśmy kandydata – najlepszym arbitrem sezonu 2017/2018 wybrany został Sławomir Steczko. Zdeklasował rywali w kategorii objawienie sezonu, zawodnik Cleareksu - Sebastian Leszczak, który trafił do Chorzowa już w trakcie rozgrywek i prezentował się naprawdę rewelacyjnie. Najlepszą publicznością oakzała się ta z Torunia, a na kolejnych stopniach podium sklasyfikowano kibiców Gatty Active Zduńska Wola oraz Red Dragons Pniewy.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a tych którzy chcą poznać pełną klasyfikację w poszczególnych kategoriach, zapraszamy na stronę futsalekstraklasa.pl .

MH