Futsal | 22-04-18

Rekord B-B – Solne Miasto Wieliczka 5:1 (2:1)

Zasadniczą część sezonu Futsal Ekstraklasy "rekordziści" kończą z kompletem zwycięstw!

Rekord Bielsko-Biała – MKF Solne Miasto Wieliczka  5:1 (2:1)

1:0 Franz (5. min.)

1:1 Skórski (13. min.)

2:1 Popławski (13. min.)

3:1 Bondar (25. min.)

4:1 Janovsky (28. min.)

5:1 Bondar (32. min.)

Rekord: Nawrat (Kałuża) – Popławski, Bondar, Budniak, Marek, Janovsky, Kubik, Seidler, Franz, Biel, Surmiak, Cichy, Gąsior

Poniekąd wbrew naszej przedmeczowej zapowiedzi bielszczanie mieli kłopoty pewne kłopoty z utrzymaniem koncentracji, co uwidoczniło się w pierwszej części spotkania z Solnym Miastem. Można było odnieść nieodparte wrażenie, iż „rekordziści” chcą ograć 11. zespół ligowej tabeli możliwie niedużym nakładem sił. Tylko tak można wytłumaczyć dopuszczenie do zdobycia gola na 1:1 przez Michała Skórskiego, który pozbawiony opieki przemierzył samotnie sporą przestrzeń boiska i mocnym uderzeniem pokonał Bartłomieja Nawrata. Na szczęście riposta będącego w ostatnich tygodniach w wysokiej formie Artura Popławskiego była natychmiastowa. Końcowe minuty przyniosły kanonadę, istny ostrzał bramki Jana Zachariasza, który całkowicie zasłużył na miano postaci „numer jeden” w szeregach gości.

Po przerwie ekipa lidera Futsal Ekstraklasy zademonstrowała już znacznie lepszą jakość. Podopieczni Andrzeja Szłapy zdynamizowali swoje poczynania w ofensywie, wykorzystując coraz częstsze błędy oraz zmęczenie gości. Nie bez wpływu był także fakt opuszczenia bramki z kontuzją przez J. Zachariasza. Z wydarzeń drugiej połowy meczu obowiązkowo trzeba podkreślić dwie bramkowe zdobycze Oleksandra Bondara. Druga z bramek strzelonych przez sympatycznego gracza ukraińskiego była setnym golem zdobytym na polskich parkietach. Na swój dorobek popularny „Sania” zapracował w trakcie czterech sezonów gry dla krakowskiej Wisły Krakbetu, Red Devils Chojnice oraz bielskiego Rekordu (41 goli w biało-zielonych barwach).

Mistrzowie Polski podtrzymali zatem zwycięską passę, śrubując serię do 22-óch wygranych w bieżącym sezonie. Po tej kolejce ligowa stawka podzielona zostanie na grupy – mistrzowską i spadkową, a punkty podzielone przez dwa. W samym zmaganiach Futsal Ekstraklasy nastąpi dwutygodniowa przerwa, w której trakcie odbędzie się Final Four rozgrywek Halowego Pucharu Polski. W półfinałach opolskiego turnieju bielszczanie wyjdą naprzeciw pierwszoligowej ekipy – Persa MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, a Red Dragons Pniewy zmierzą się z drużyną MOKS Słonecznego Stoku Białystok.

TP/foto: Paweł Mruczek