Futsal

Futsal | 23-06-18

Nasi trenerzy w Mediolanie

 

Zawodnicy w rozjazdach, a trenerzy się szkolą.

 Sezon futsalowy zakończył się w maju, nasi zawodnicy przebywają na zasłużonych wakacjach a do treningów wrócą w trzeciej dekadzie lipca. Nie próżnują natomiast szkoleniowcy naszego zespołu, którzy przebywają obecnie nie na nadmorskich plażach a w Mediolanie, gdzie biorą udział w futsalowej konferencji, siódmej już edycji International Clinic for Futsal Coach.

To największe tego typu przedsięwzięcie w Europie, gromadzące nie tylko ogromną ilość uczestników, ale także kadrę wykładowców z futsalowej „najwyższej półki". Od wczoraj trójka naszych szkoleniowców – Andrzej Szłapa, Andrea Bucciol i Bartłomiej Nawrat może korzystać z wiedzy takich trenerski sław jak José Venancio López Hierro – szkoleniowiec reprezentacji Hiszpanii, Jesus Velasco – trener mistrza Hiszpanii Interu Movistar czy jeden z najbardziej cenionych na naszym kontynencie trenerów przygotowania fizycznego w futsalu - Enrique „Chicho” Ibanez. Jak widać na tytułowym zdjęciu futsalowa klinika cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród europejskich trenerów. Polskę, oprócz „rekordowej” trójki, reprezentują m.in. szkoleniowiec reprezentacji Polski - Błażej Korczyński, trener kadry U-19 i FC Toruń - Łukasz Żebrowski i kilku innych szkoleniowców z naszej ekstraklasy.

 Andrzej Szłapa o pobycie w Mediolanie: - Warto było oczywiście przyjechać, jest nas tu około 200. trenerów z całej Europy, spotkałem nawet trenera naszego ubiegłorocznego rywala z UEFA Futsal Cup Duńczyka Taia Pundika. Pierwszy dzień czyli  piątek to wykłady, sporo nowości szczególnie z metodologii treningów, sobota i niedziela to zajęcia w hali, będą elementy także dla trenerów bramkarzy więc myślę, że sporo skorzysta również Bartek. Kończymy w niedzielę, ja wracam do Polski, a Andrea i Bartek jadą na turniej do Montesilvano z udziałem naszej młodzieży.

 

 

 MH