Drużyna kobiet

Drużyna kobiet | 18-08-17

Jest powtarzalność

Spokojnie, m.in. rozgrywając jeden sparing tygodniowo, do ligowych zmagań szykują się „rekordzistki”.

Przed tygodniem drugoligowe bielszczanki gościły w Maniowach na Podhalu, gdzie na zgrupowaniu przebywały piłkarki pierwszoligowej Tarnovii Tarnów.

(10.08.) Tarnovia Tarnów – Rekord Bielsko-Biała 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Rekord: Kuś (Chowaniec, Berdys) – Chrząszcz, Łyczko, Bysko, Skolarz, Bułka, Moskała, Mandla, Madeja, Franaszek, testowana zawodniczka oraz Marchewka, testowana zawodniczka, Gabzdyl, Nowacka, Cieślar, Chóras, Wawrzuta

O meczu, który rozegrano w trzech półgodzinnych tercjach trener biało-zielonych – Marcin Trzebuniak, mówi tak: - Spotkanie miało podobny przebieg do tego, które rozegraliśmy na naszym obozie w Kępnie z pierwszoligowymi Bogdańczowicami. Długimi fragmentami mieliśmy kontrolę nad przebiegiem meczu. Tyle, że wtedy wygraliśmy 4:2, a tu ulegliśmy 0:1, po golu z 11. minuty ostatniej tercji. Nie uniknęliśmy niestety szkolnego błędu przy stałym fragmencie gry rywalek. Natomiast sam gra w naszym wydaniu mogła się podobać, bo były to dobre zawody i nic tylko tak trzymać. No i nie sposób nie pochwalić bramkarek zespołu z Tarnowa, zagrały bardzo dobry mecz.

(17.08.) Iskra Brzezinka – Rekord Bielsko-Biała 0:5 (0:3)

Gole: Franaszek, testowana zawodniczka, Mandla, Midor, Madeja po 1

Rekord: Berdys – Łyczko, Chrząszcz, Polnik, Chóras, Moskała, Franaszek, Madeja, Nowacka, testowana zawodniczka, Gabzdyl oraz Kuś, Chowaniec, Bysko, Midor, Wawrzuta, Cieślar, Mandla, Marchewka

Tym razem biało-zielone rozegrały wyjazdowy test-mecz z małopolskim III-ligowcem. - To była praktycznie kopia każdego z dotychczasowych sparingów z naszym udziałem – mówi M. Trzebuniak. – Dziewczęta po prostu realizują to co sobie zakładamy, robimy to nad czym pracujemy na treningach. Krótko mówiąc – nie kombinują! I ta powtarzalność w grze mnie cieszy. Natomiast z tej gry sparingowej najbardziej godna podkreślenia jest uroda gola zdobytego przez Beatę Madeję, takich bramek w kobiecym futbolu nie ogląda się co dzień. Gdybym miał go porównać do najefektowniejszych goli strzelonych w ostatnich dniach, to odwołałbym się do bramki strzelonej przez Asensio w meczu Superpucharu Hiszpanii albo ligowego trafienia Dawida Nagiego z Głubczyc – zaznacza szkoleniowiec „rekordzistek”.

W poniedziałek 21 sierpnia br., w Katowicach, piłkarki Rekordu rozegrają ostatnią przed ligowym startem grę kontrolną. Rywalki, to niedawny ligowy konkurent, beniaminek I ligi – ekipa miejscowej GieKSy.