I PLF kobiet, gr. południowa, śląsko-opolska

Rekord Bielsko-Biała - Rolnik II Biedrzychowice/Głogówek 5:0 (3:0)

gole: Marchewka, Moskała po 2, Nowacka - 1

Rekord: Chowaniec (Kuś) - Franaszek, Moskała, Nowacka, Marchewka, Polnik, Klos, Mandla, Bułka, Skolarz, Bysko, Chrząszcz, Chomiuk

W praktyce stawką spotkania był rewanż na porażkę bielszczanek z pierwszej rundy 3:6. Jeszcze przed meczem jasne było, że awans do Final Four o awans do kobiecej, futsalowej Extraligi zapewniony mają „rekordzistki” i Gwiazda Prószków, do których dołącza dwa najlepsze zespoły z małopolskiej I ligi.

Po golach Klaudii Nowackiej i Pauliny Marchewki, które padły w ciągu kilkudziesięciu sekund ósmej minuty spotkania było jasne, że gospodynie nie dadzą sobie wydrzeć trzech punktów i pierwszej pozycji w tabeli. Dodajmy, że dwa gole i dwie asysty zaliczyła w tej potyczce wszędobylska Katarzyna Moskała (na górnym zdjęciu). Godne podkreślenia jest także to, iż była to trzecia wygrana biało-zielonych w trzech ostatnich meczach ligowych, rozegranych w …cztery dni.

Pomeczowa opinia trenera - Marcin Trzebuniak: - Kolejny mecz, w którym uczymy się futsalowego rzemiosła. Dziś próbowaliśmy nowych rozwiązań. Trzeba powiedzieć, że po trzecim meczu w cztery dni, mimo zmęczenia wygraliśmy zasłużenie. Dziewczyny zrobiły maksimum - gratuluję im postawy i zaangażowania. Kto nie grał w piłkę, nie wie ile każdy mecz „kosztuje” zdrowia fizycznego i psychicznego. Teraz należy im się kilka dni wolnego.

II PLF, gr. śląska

Rekord II Bielsko-Biała - Kamionka Mikołów 4:4 (1:2)

gol: Cichy, Obracaj, T. Franusik, Biela po 1

Rekord II: Iwanek (Syc) - Cichy, T. Franusik, M. Franusik, Łasak, Sordyl, Jekiełek, Miłoń, Stawicki, Maślak, Obracaj, Biela, Heller

Gracze „dwójki” dali się trochę stłamsić w pierwszej części preferującym siłową formę futsalu mikołowianom. Dynamiczni i wykorzystujący przewagę fizyczną gracze Kamionki skutecznie doprowadzili do prowadzenia 2:0. „Tlen” podał bielszczanom celnym uderzeniem z 17. minuty, z przedłużonego rzutu karnego Szymon Cichy. Po przerwie, o wiele chytrzej, sprytniej i szybciej operujący piłką podopieczni Andrzeja Szłapy, rychło objęli prowadzenie 3:2, później 4:3. W 38. minucie remisowy rezultat spotkania ustalił Dawid Pasierbek, dla którego było to trzecie bramkowe trafienie w meczu.

Pomeczowa opinia trenera - Andrzej Szłapa: - Bardzo trudny mecz pod względem fizycznym. Graliśmy przeciwko wysokiemu pressingowi, co nie jest proste w grupach młodzieżowych. Cieszy, że w wielu wypadkach potrafiliśmy się utrzymać przy piłce i wychodzić spod presji. Dobry test przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski. Drużyna podjęła walkę i pokazała wyszkolenie techniczne i taktyczne. Jestem bardzo zadowolony z naszej postawy. Do małej poprawy są jedynie stałe fragmenty gry.

Sobota - 3.02.2018 r.

I Wojewódzka Liga Juniorów/A-klasa

Rekord Biała - Pasjonat Dankowice 2:4 (2:4)

gole: Kołodziej, Ziemkiewicz po 1

Rekord: Syc - Bryczek, Brzóska, Niewiedział,  Ziemkiewicz, Bernat, Kołodziej, Obracaj, Sordyl, Jekiełek, Niemczyk oraz Różycki, Ślosarczyk, Janik, Jaroszek, Bystroń

Pomeczowa opinia trenera - Szymon Niemczyk: - Kolejny mocny sparing, pierwszy przegrany tej zimy. Nie ustrzegliśmy się prostych błędów w obronie. Zbyt łatwo roztrwoniliśmy prowadzenie 2:0. Druga połowa lepsza w naszym wykonaniu.

Piątek - 2.02.2018 r.

Gwiazda Prószków - Rekord Bielsko-Biała 1:4 (1:1)

gole: Franaszek - 2, Bułka, Chrząszcz po 1

Rekord: Kuś - Franaszek, Moskała, Chóras, Marchewka, Polnik, Nowacka, Mandla, Bułka, Bysko, Chrząszcz, Wawrzuta, Chomiuk

Opinia trenera - Marcin Trzebuniak: - Mecz, w którym było widać brak świeżości, co w cale nie dziwi. W czwartek graliśmy mecz właśnie z Prószkowem, mimo wszystko spotkanie pod nasze dyktando i pod naszą kontrolą. Te dwa zwycięstwa dały nam pierwsze miejsce w grupie (nie licząc Biedrzychowic, które nie mogą awansować z racji udziału w rozgrywkach  Ekstraklasy Futsalu), co jest dobrym wynikiem i w Fnale Four wystąpimy, jako zespół rozstawiony.