SMS | 13-02-18

Złoty hat-trick

Po ekipie U-20 oraz czternastolatkach, po Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w futsalu sięgnęła trzecia z drużyn Rekordu – 16-latkowie.

Biało-zieloni w świetnym stylu przebrnęli eliminacje turnieju w Mikołowie, w jeszcze lepszym uporali się z rywalami w ćwierć- i półfinale. Natomiast finał z udziałem podopiecznych Andrei Bucciola to było prawdziwe creme de la creme w ich wykonaniu. Była przy tym ekipa Rekord TV, zatem spójrzcie na filmowy skrót finałowej konfrontacji z BSF ABJ Bochnia oraz posłuchajcie wywiadów przeprowadzonych po zakończeniu spotkania.

Rekord TV/TP/foto: slzpn.katowice.pl

Echa medialne Młodzieżowych MP U-16 w futsalu:

Finały MMP U-16.Dziś w Mikołowskiej hali MOSiR-u zakończył się turniej finałowy o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski U-16 w Futsalu. W turnieju który trwał 3 dni uczestniczyło 16 drużyn. W półfinale spotkały się drużyny Rekordu Bielsko-Biała z Kamionką Mikołów i  BSF Bochnia z TAF Toruń. Zwycięsko z tych meczów wyszły drużyny Rekordu i BSF-u Bochnia, które spotkały się w finale. Finał dobrze rozpoczęli zawodnicy BSF-u ale to Rekordziści wygrali mecz 5-1.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U16 w futsalu dobiegły końca. Na parkiecie w Mikołowie, który znakomicie wywiązał się z roli organizatora turnieju finałowego, potwierdziło się, że śląski futsal to potęga. Złote medale wywalczyli bowiem zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała, a po brąz sięgnęli gospodarze zawodów, czyli piłkarze KS Kamionka.

W Mikołowie rozegrano finały Mistrzostw Polski U16 w futsalu, w których do walki o tytuł mistrzowski stanęło 16 najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej. W tym gronie znalazła się drużyna organizatora – Kamionki Mikołów, ubiegłorocznego wicemistrza kraju. Po trzech dniach zmagań tytuł mistrzowski wywalczył Rekord Bielsko Biała, który zdetronizował BSF Bochnię, wygrywając w finale 5:1. Kamionka w „małym finale” pokonała 6:0 Toruńską Akademię Futsalu i stanęła na najniższym stopniu podium dla zwycięzców.

Trzy dni odbywały się w hali MOSiR zakończone 11 lutego Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U–16 w futsalu. Brązowy medal zdobyła ekipa DBN Kamionka Mikołów.

W Mikołowie rozegrany został finałowy turniej mistrzostw Polski U-16, w którym z bardzo dobrej strony zaprezentowały się drużyny BSF ABJ Bochnia i Fablok Chrzanów. Ci pierwsi trzeci rok z rzędu stanęli na podium, tym razem zajmując drugą logatę. Królem strzelców turnieju został Paweł Matras z BSF.

www.sportomaks.pl - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu: BSF ABJ Bochnia zdobył srebrny medal! Bochnianie w finale przegrali z Rekoredem Bielsko-Biała 1:5

Zbyt mocny dla bochnian okazał się dopiero Rekord. Klub z Bielska-Białej także miał za sobą trudne boje – w ćwierćfinale z Hurtapem Junior Łęczyca (2:1), a w półfinale z Kamionką Mikołów (3:2). Na decydujące starcie zespół ten zachował jednak więcej sił i był bardzo skuteczny. BSF został zupełnie rozbity już w pierwszej połowie, którą przegrał aż 0:4.