SMS | 26-02-18

Foto (i nie tylko) Mistrzostwa

Pokłosie medialne trzydniowych, Młodzieżowych MP U-18 w futsalu, które odbyły się w hali przy Startowej 13.

dzień pierwszy, dzień drugi, dzień trzeci

Dziś w Bielsku-Białej w ośrodku sportowym ,,Rekord'' zakończył się turniej finałowy o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski U-18 w Futsalu. W turnieju który trwał 3 dni uczestniczyło 16 drużyn. W półfinale spotkały się drużyny Rekordu Bielsko-Biała z Berlandem Komprachcice i  BSF Bochnia z TAF Toruń. Zwycięsko z tych meczów wyszły drużyny Rekordu i BSF-u Bochnia, które spotkały się w finale. Finał dostarczył wszystkim wiele emocji by zakończyć się wynikiem 2-1 dla drużyny z Bochni. W meczu o 3 miejsce dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę.

Po złotych medalach, wywalczonych w tym sezonie w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski przez futsalistów Rekordu Bielsko-Biała w kategoriach: U20, U14 i U16, srebro, które zawisło na szyjach bielskich 18-latków po przegranym 1:2 finale z BSF ABJ Bochni, miało odcień głębokiego niedosytu.

Swoistym przedsmakiem przed poniedziałkową rywalizacją Rekordu z AZS UŚ Katowice były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-18 rozgrywane w Cygańskim Lesie. Finałowe rozstrzygnięcie można chyba uznać za niespodziankę, bowiem Rekord – hegemon w rozgrywkach młodzieżowych - tym razem został pokonany.

Od piątku do niedzieli w hali w Cygańskim Lesie trwały zmagania w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w futsalu.

Kolejny krążek mistrzostw Polski zdobyła młodzieżowa drużyna Rekordu. Tym razem futsalowy zespół do lat 18 wywalczył tytuł wicemistrza kraju. Mistrzowski turniej od piątku rozgrywany był w Bielsku-Białej.

Kolejny sukces BSF ABJ Bochnia - klubowa drużyna zdobyła kolejny w tym sezonie medal, tym razem uczynili to zawodnicy w kategorii U-18, którzy od dziś są Młodzieżowymi Mistrzami Polski!

Futsaliści BSF Bochnia zostali mistrzami Polski w futsalu podczas zakończonych w niedzielę Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu do lat 18. Podopieczni Rafała Czai pokonali w fiale gospodarzy – Rekord Bielsko – Biała 2-1. Złote bramki dla bochnian zdobyli: w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 18 Rekord Bielsko-Biała i zdobyli: Dominik Juszczak w 8′ oraz Sebastian Grubalski w 11′.

Juniorzy BSF ABJ Bochnia wywalczyli tytuł mistrzów Polski w futsalu pokonując w finale ekipę gospodarzy zawodów Rekord Bielsko-Biała 2:1. To kolejny sukces podopiecznych trenera Rafała Czai.

Stowarzyszenie Chrzanowska Liga Futsalu (facebook.com/schlfchrzanow) - Galeria autorstwa Adama Banacha

część pierwsza, część druga, część trzecia

Po srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 sięgnęli młodzi zawodnicy Rekordu.Mistrzowski turniej, który od piątku rozgrywany był w Bielsku-Białej przyciągnął na halę przy ulicy Startowej liczną widownię. Ta z kolei na brak emocji nie mogła narzekać. Mecze otwarcia zazwyczaj bywają specyficzne, lecz bielszczanie bardzo dobrze weszli w ten turniej zaczynając od zwycięstwa 2:0 z Flisakiem Złotoria. Potem jednak było coraz lepiej. "Rekordziści" dosłownie "gromili" swoich rywali pokonując kolejno MOKS Słoneczny Stok Białystok (12:2) oraz Sobek Kraków (7:2).

W ten weekend w Bielsku-Białej odbył się finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii U18. Młodzi futsaliści Berlandu Komprachcice wygrali mecz o trzecie miejsce i tym samym wracają na Opolszczyznę z brązowym medalem.