Piłka nożna

Piłka nożna | 14-04-18

Rekord B-B – Ruch Zdzieszowice 0:0

Oba zespoły zademonstrowały solidne, piłkarskie rzemiosło..

Gdyby uciec się do terminologii pięściarskiej, to był to remis ze wskazaniem na gospodarzy. Trzymając się tej narracji, pierwsze rundy należały do zdzieszowiczan, którzy lepiej zaadaptowali się do warunków boiskowych i pogodowych. Natomiast mniej więcej 2/3 konfrontacji upłynęło pod znakiem przewagi „rekordzistów”. Po prawdzie nie była to przewaga z gatunku przygniatających, ani tym bardziej dominacja, ale inicjatywa w zdecydowanej mierze  należała do bielszczan. Żal, że dobrych fragmentów gry nie udało się udokumentować ciosem kończącym. A były ku temu dogodne okazje, że wspomnieć o szansach Damiana Hilbrychta, Marka Sobika, czy Kamila Żołny. Niestety, nie „wpadło” nic.

Po przerwie „rekordziści” może nie mieli już tak klarownych szans, niemniej byli o wiele bliżej bramkowej zdobyczy, niż zespół gości. Zatem z drugiej połowy spotkania odnotujmy tylko kontuzję stawu skokowego M. Sobika, po faulu Denisa Sotora. Po wstępnej diagnozie zanosi się na kilkutygodniową przerwę w grze skrzydłowego Rekordu. Szkoda, gdyż zawodnik w ostatnim czasie sygnalizował bardzo dobrą dyspozycję, a tymczasem czeka go rozbrat z piłką na pewien, oby niedługi, czas. To o tyle istotne, że rozgrywki dla ekipy Piotra Jaroszka nabierają przyśpieszenia. Już w środę, w Częstochowie, pora na odrobienie zaległości z początków wiosny, a w sobotę wizyta w Polkowicach,  u aktualnego  lidera.

TP/foto: Paweł Mruczek

Zapis relacji „na żywo":

Ruch Zdzieszowice

0

0

Składy
Żerdka – Nagi, Rucki, Bojdys, Caputa, Żołna, Hilbrycht (80. Kubica), Szymański, Sobik (57. Gleń), Czernek (68. Madzia), Czapla (62. Hałat) Sochacki – Sypek, Kiliński, Bachor, Nowak, Sotor, Czajkowski (88. Włodarczyk), Damrat, Grabas (46. Zapotoczny), Wolny (69. Wieczorek), Czapliński (90. Pałach)
 żółte kartki
'82 Sypek

Koniec meczu.

90+4. Wolny dla Rekordu z boku pola karnego.

90+2. Bielszczanie w ofensywie non-stop.

90. Zdzieszowiczanie starają się szanować piłkę.

88. Zmiana w Ruchu.

86-87. Atak pozycyjny Rekordu, rywale umiejętnie się bronią.

85. Kolejny atak napędza Szymański.

85. Strzał gracza ze Zdzieszowic z przewrotki - piłkę głową wybija Caputa...lub broni Żerdka, a może obaj ratują gospodarzy?

84. Korner po rajdzie Zapotocznego.

82. Taktyczny faul Sypka.

81-82. Jak na późną fazę meczu, jego tempo, całkiem, całkiem; rzut rożny Ruchu.

80. Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy.

79. Natarcie Hałata z Gleniem, bez pomyślnego finału.

77-78. Okres wyraźnej przewagi Rekordu.

76. Wyborny rajd Nagiego, po wrzutce główkuje Hilbrycht - bramkarz na posterunku.

74. "Wyścig" Żołny z Sypkiem, piłka poza linią końcową, od bramki Ruch.

73. Jeśli któraś ze stron jest bliżej bramkowej zdobyczy, to są to raczej "rekordziści".

71. Sochacki w opałach po dośrodkowaniu Nagiego.

71. Dobra okazja Wieczorka, wyśmienicie ustawiony w tej sytuacji Żerdka.

69. Nieźle pokazał się na skrzydle Nagi, zabrakło dokładności przy centrze.

67-68. Prawą flanką szarżują Żołna z Nagim.

67. Ładnie pokazał się na skrzydle Gleń, nikt nie zamknął jednak jego akcji.

66. Po wrzutce z wolnego groźnie główkuje Bojdys, dobra interwencja Sochackiego zapobiega utracie gola.

63-64. Mocno naciskają "rekordziści".

62. Zmiana u gospodarzy.

61. Indywidualna akcja Glenia, po strzale piłka mija światło bramki.

58-60. Może i nieco chaotyczne ataki z obu stron, ale oglądamy otwarte spotkanie.

57. Zmiana u gospodarzy.

55. Faul Sotora na Sobiku! Potwornie cierpi na murawie "rekordzista" - źle to wygląda.

53-54. Bielszczanie w ataku pozycyjnym ale bez wykończenia.

50. W natarciu Sobik z Hilbrychtem - korner; niezłe rozegranie stałego fragmentu, ale Hilbrycht uderzył wysoko nad bramką.

50. Rzut rożny Ruchu.

48. Ofensywne przewinienie Czaplińskiego na Ruckim.

47. Znacząco chybiony strzał z dystansu.

46. Wznawiają goście, u których nastąpiła jedna zmiana.

Koniec pierwszej połowy. Z impetem zaczęli spotkanie gracze Ruchu, z czasem jednak bielszczanie doszli do głosu, ale kilku dogodnych sytuacji bramkowych niestety nie wykorzystali.

45+1. Strata Sobika, ale z kontry Ruchu - "nici".

45. Jeszcze korner dla gospodarzy; ponownie piłka w narożniku.

43. Rucki z Żerdką powstrzymali Wolnego.

41-43. Okres gry bez ciekawszych wydarzeń.

40. Rzut rożny dla przyjezdnych; sytuację opanowali Rucki z Bojdysem.

39. Refleksem błysnął Sochacki po przypadkowym odbiciu piłki od własnego obrońcy.

37. Świetny rajd Caputy, centra Sobika, ale zamykający akcję Żołna huknął tylko w słupek!

35. Wszystko OK, wracamy do gry.

34. Zderzenie Sypka z Bojdysem, konieczna interwencja masażystów.

33. Sobik bije tuż obok słupka z rzutu wolnego, z ok. 30-stu metrów.

32. Dogranie Czernka z boku, tym razem Sobik z bliska nie trafił czystko w piłkę - kolejna szansa zaprzepaszczona.

31. Przebojowa szarża Czernka, sytuację opanowali jednak obrońcy i bramkarz Ruchu.

29-30. Dla odmiany znacznie uaktywnili się w ofensywie zdzieszowiczanie.

27. Faul na Capucie, a szkoda bo zapowiadał się niezła akcja.

25-26. "Rekordziści" przejęli inicjatywę.

25. Mocne wstrzelenie piłki Szymańskiego, Hilbrycht pudłuje z ok. 5-ciu metrów!

24. Wreszcie ciekawa akcja gospodarzy, po podaniu Sobika uderza Czernek, Sochacki z trudem paruje futbolówkę.

23. Uderzenie Grabasa, piłka w rękach Żerdki.

21. Spory błąd środkowych obrońców Rekordu, skończyło się na strachu.

20. Rzut rożny gospodarzy po strzale Nagiego.

19. Bielszczanie jak dotąd bez wyrazu.

18. Korner dla Ruchu, na przedpolu udanie Żerdka.

15-16. Goście są mocno zdeterminowani, to zapewne chęć rehabilitacji za przegraną z Piastem sprzed tygodnia.

15. Korner dla Ruchu.

13. Kiepskie dośrodkowanie Nagiego.

12. Szarża Weremki kończy się na obrońcach Rekordu.

9. Również niecelnie odpowiada z dystansu Sobik.

6-7. Zarysowała się przewaga Ruchu, goście oddali dwa minimalnie niecelne uderzenia.

2-5. Sporo walki i chaosu.

1. Rozpoczynają gospodarze.

Przed meczem 23. kolejki rozgrywek bielszczanie plasują się na 6. pozycji (34 punkty), Ruch zajmuje 12-stą lokatę w tabeli (29 „oczek”). Jesienią w Zdzieszowicach oba zespoły podzieliły się punktami remisując 2:2. Skądinąd remis to najczęściej notowany wynik w historii gier Rekordu z Ruchem, taki rezultat odnotowaliśmy cztery razy, jedno zwycięstwo mają na koncie biało-zieloni, dwie wygrane odnieśli zdzieszowiczanie. „Rekordziści” wystąpią w strojach białego koloru, goście na pomarańczowo-czarno; sędziuje – Górecki z Katowic. Początek meczu o godz. 14:00.